Šestet - neboli Bylo nás šest

Historie a současnost

Počátky našich aktivit sahají do roku 2000, kdy se ke čtveřici zpěváků ze skupiny Znenadání, mezzosopranistce Majce Urbanové, barytonu Jirkovi Urbanovi, basu Arnoštovi Veselému a tenoru Sašovi Michailidisovi přidala sopranistka Hanka Lisová (tehdy Hloušková). Saša brzy Šestet opustil a na jeho místo nastoupil Martin Píštěk. 

Původní záměr skupiny byl rozšířit počet členů na šest, což se opravdu na chviličku povedlo. Záhy se ovšem ukázalo, že na repertoár a diskuze o něm dvě zpěvačky plně dostačují a že navíc většina osobních aut je pětimístných - tak se soubor ustálil v podobě kvinteta, leč jméno Šestet zůstalo. 

V roce 2009 se Martin vydal na sólovou dráhu a jako nový tenor přišel do Šestetu René Inquort, který je nyní autorem většiny úprav písní, které má Šestet v repertoáru, některých je i autorem. V létě 2014 vystřídala Hanku zpěvačka Eva Menclová. Na jaře 2017 potom na místo Arnošta Veselého nastoupil  Jakub Kahánek, který v letošním roce Šestet opustil. Na jeho místo nastoupil Honza Kasalický, všestranný hudebník, kterého můžete vidět a slyšet například v kapele USB a HTF a spolu s Reném a Majkou v kapele Herna (https://kapela-herna.webnode.cz/). 

 

V tuto chvíli prochází Šestet bouřlivými změnami. Začali jsme zkoušet v osmi a také jsme změnili již dávno neaktuální název skupiny na Bylo nás šest. Bylo nás šest v tuto chvíli zkouší ve složení René Inquort, Jiří Urban, Majka Urbanová, Eva Menclová, Jan Kasalický, Michal Beránek, Lucka Beránková a Klára Urbanová.

 

Repertoár

Výběr našeho repertoáru se odvíjí od vícehlasých úprav pop standardů až k něčemu, co lze směle označit jako vokální jazz. S oblibou zařazujeme i vlastní skladby, cizí i vlastní aranže z oblasti latinskoamerických rytmů, zahraniční i tuzemské filmové šlágry či známé i zasuté perly zlaté éry československého swingu.

 

English:

Šestet – a capella quintet

Characteristics:

Šestet is a Czech vocal group from Prague singing mostly pop, jazz, latino, swing and its own music.

We have several concerts a year mostly in Prague but also in other places of the Czech Republic. If you would like us to sing at your place, please contact us (sestet@centrum.cz, 604809722).

 

History:

Šestet was formed in 2000 by Arnošt Veselý, Jiří Urban, Majka Urbanová, Sasha Michailidis and Hanka Lisová. Sasha Michailidis soon left and Martin Píštěk joined the group as tenor and was its member till 2009 when he left and was replaced by René Inquort. The next change became in 2014 when Hanka Lisová decided to leave the group after long 14 years and Eva Menclová came as a new soprano. In 2016 the founder of Šestet -Arnošt Veselý - left the group and was replacedin 2017 by Jakub Kahánek, who was its member till September 2020. The newest member is Honza Kasalický, a multimusician, who you can see and hear in bands Herna, HTF and USB.

 

 

 

 

 

 

 

 Více zd

 

V SOUČASNÉ DOBĚ SE KUBA ROZHODL ZKUSIT NĚCO JINÉHO A TAK NA JEHO MÍSTO HLEDÁME NOVÝ BAS.

POKUD BYSTE MĚLI ZÁJEM, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT NA SESTET@CENTRUM.CZ NEBO MARIA.URBANOVA@CENTRUM.CZ