Šestet - a capella kvintet

Historie a současnost

Počátky našich aktivit sahají do roku 2000, kdy se k trojici zpěváků ze skupiny Znenadání, mezzosopranistce Majce Urbanové, barytonu Jirkovi Urbanovi a basu Arnoštovi Veselému, připojili sopranistka Hanka Lisová (tehdy Hloušková) a tenorista Alexandr Michailidis, kterého brzy vystřídal Martin Píštěk. Původní záměr byl rozšířit počet členů na šest, záhy se ovšem ukázalo, že na repertoár a diskuze o něm dvě zpěvačky plně dostačují a že navíc většina osobních aut je pětimístných - tak se soubor ustálil v podobě kvinteta, leč jméno Šestet zůstalo. V roce 2009 se Martin vydal na sólovou dráhu a jako nový pátý do Šestetu přišel René Inquort, od léta 2014 přišla na místo Hanky zpěvačka Eva Menclová. Zatím poslední záměnou je vystřídání Arnošta Veselého Jakubem Kahánkem na jaře 2017.

Můžete nás vidět a hlavně slyšet pravidelně několikrát ročně zejména v Praze, ale nebráníme se vystoupením i v místech vzálenějších - ozvěte se!

Repertoár

Výběr našeho repertoáru se odvíjí od vícehlasých úprav pop standardů až k něčemu, co lze směle označit jako vokální jazz. S oblibou zařazujeme i vlastní skladby, cizí i vlastní aranže z oblasti latinskoamerických rytmů, zahraniční i tuzemské filmové šlágry, známé i zasuté perly zlaté éry československého swingu a vlastně se rádi pochlubíme každou kompozicí, která za ucho chytí a už nepustí.

 

English:

Šestet – a capella quintet

Characteristics:

Šestet is a Czech vocal group from Prague (and Jablonec nad Nisou) singing mostly pop, jazz, latino, swing and also its own music.

We have several concerts a year mostly in Prague but also in other places of the Czech Republic. If you would like us to sing at your place, please contact us (sestet@centrum.cz, 604809722).

 

History:

Šestet was formed in 2000 by Arnošt Veselý, Jiří Urban, Majka Urbanová, Sasha Michailidis and Hanka Lisová. Sasha Michailidis soon left and Martin Píštěk joined the group as tenor and was its member till 2009 when he left and was replaced by René Inquort. The next change became in 2014 when Hanka Lisová decided to leave the group after long 14 years and Eva Menclová came as a new soprano. The last member who left Šestet was the founder of Šestet - Arnošt Veselý - in 2017 and the newest member of the group is from then Jakub Kahánek.

 

 

V SOUČASNÉ DOBĚ SE KUBA ROZHODL ZKUSIT NĚCO JINÉHO A ŠESTET OPOUŠTÍ.

PROTO HLEDÁME NOVÝ BAS!!!

POKUD BYSTE MĚLI ZÁJEM, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT NA SESTET@CENTRUM.CZ NEBO MARIA.URBANOVA@CENTRUM.CZ

 

 

 

 

 Více zd

 

V SOUČASNÉ DOBĚ SE KUBA ROZHODL ZKUSIT NĚCO JINÉHO A TAK NA JEHO MÍSTO HLEDÁME NOVÝ BAS.

POKUD BYSTE MĚLI ZÁJEM, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT NA SESTET@CENTRUM.CZ NEBO MARIA.URBANOVA@CENTRUM.CZ