Historie a současnost

Počátky našich aktivit sahají do roku 2000, kdy se k trojici zpěváků ze skupiny Znenadání, mezzosopranistce Majce Urbanové, barytonu Jirkovi Urbanovi a basu Arnoštovi Veselému, připojili sopranistka Hanka Lisová (tehdy Hloušková) a tenorista Martin Píštěk. Původní záměr byl rozšířit počet členů na šest, záhy se ovšem ukázalo, že na repertoár a diskuze o něm dvě zpěvačky plně dostačují a že navíc většina osobních aut je pětimístných - tak se soubor ustálil v podobě kvinteta, leč jméno Šestet zůstalo. V roce 2009 se Martin vydal na sólovou dráhu a jako nový pátý do Šestetu přišel René Inquort, od léta 2014 přišla na místo Hanky zpěvačka Eva Menclová. Zatím poslední záměnou je vystřídání Arnošta Veselého Jakubem Kahánkem na jaře 2017.

 

Můžete nás vidět a hlavně slyšet pravidelně několikrát ročně zejména v Praze, ale nebráníme se vystoupením i v místech vzálenějších - ozvěte se!

Repertoár

Výběr našeho repertoáru se odvíjí od sborové klasiky a vícehlasých úprav pop standardů až k něčemu, co lze směle označit jako jazz či vokální jazz. S oblibou zařazujeme cizí i vlastní aranže z oblasti latinskoamerických rytmů, zahraniční i tuzemské filmové šlágry, známé i zasuté perly zlaté éry československého swingu a vlastně se rádi pochlubíme každou svižnou kompozicí, která za ucho chytí a už nepustí.


Více zd